Presidenti i Francës, Emannuel Macron ka reaguar për herë të parë pasi u qëllua me shuplakë nga një qytetar në një vizitë zyrtare në juglindje të vendit.

Macron për gazetën ‘’ Dauphiné Libéré’’ deklaron se është mirë dhe ngjarja ishte e izoluar.

Ai kërkon që nuk duhet lejuar që këto ngjarje me individë ultra të dhunshëm të kapin debatin publik pasi nuk e meritojnë.

 

“Unë jam mirë. Ne duhet ta vendosim në perspektivë këtë incident, i cili mendoj se është një ngjarje e izoluar. Le të mos lejojmë që ngjarjet e izoluara, individë ultra të dhunshëm të kapin debatin publik ata nuk e meritojnë atë “- tha Macron.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb