Modelja Crystal McKinney është e fundit që është paraqitur me akuza se është droguar dhe sulmuar seksualisht nga reperi Sean Diddy Combs.

McKinney u takua për herë të parë me Combs në darkën e Javës së Modës për Burra në Cipriani Downtown, kur një stilist e prezantoi atë me reperin me garancitë se kjo do ta ndihmonte në karrierën e saj.

Para ngjarjes, modelja u udhëzua të lyente flokët dhe të vishte një fustan të ri për t’u dukur tërheqëse për Combs. CEO i Bad Boy, gjithashtu, e siguroi modelen e atëhershme 22-vjeçare se ‘ai kishte fuqi në industri’ për ta ndihmuar atë të ecte përpara në karrierën e saj. Komentet flirtuese nga Combs përfunduan me një ftesë të mëtejshme në studion e tij, për ta ‘njohur më mirë’.

Combs dhe një bashkëpunëtor më pas dyshohet se i bënë presion asaj që të pinte duhan dhe të pinte alkool për të përfituar më vonë nga McKinney. Combs i kërkoi asaj që të bashkohej me të në banjë ku ai ‘filloi ta puthte pa pëlqimin e saj’ dhe e detyroi atë të kryente një akt intim ndaj tij. Ajo kujton se i kishte rënë të fikët dhe më vonë ishte zgjuar në një taksi teksa kthehej në shtëpi.

Diddy përballet me një padi të re për sulm seksual nga

Crystal McKinney

Në dokumentet ligjore, McKinney përmend se ‘u godit’ në industrinë e modës pas atij incidenti dhe u shtrua në spital për një tentativë vetëvrasjeje në vitin 2004. McKinney i ruajti rrobat e palara të asaj nate në dollapin e saj dhe i mbështolli me një qese plastike.

McKinney, një nga gjashtë akuzueset, ka kërkuar mbulimin e tarifave dhe kostove të avokatëve, përveç dëmeve kompensuese dhe ndëshkuese. Vendimi i saj për të paditur Combs vjen një javë pasi ai mori përgjegjësinë dhe kërkoi falje për abuzimin e Cassie Venturës, pas videos ku ai e godiste dhe e tërhiqte zvarrë në një hotel në Los Anxhelos në vitin 2016.

Diddy përballet me një padi të re për sulm seksual nga

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: