Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj iu ka drejtuar kryeministrit Kurti lidhur me vendimet për veriun e Kosovës.

Ai u shpreh se kreu i qeverisë nuk duhet të marrë asnjë vendim pa amerikanët.

“Mos e bëj më një hap pa amerikanët, nuk je duke e fundosur vetëm vetën, VV-në por je duke e fundosur suksesin e Kosovës, interesin e Kosovës, arritjet e saj”, ka thënë Haradinaj.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb