Policia e Kosovës ka gjobitur shumë qytetarë të cilët nuk kanë respektuar masat anti-covid
Mësohet se brenda 24 orëve janë gjobitur 604 persona.

Kujtojmë se në muajin gusht të vitit të kaluar ishte miratuar Ligji Anti-COVID-19, me qëllim të parandalimit të përhapjes së këtij virusi.

Gjoba për mosmbajtje të maskës është 35 euro.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb