Sot, 339 milionë njerëz në botë kanë nevojë për kujdes urgjent, 25% më shumë se vitin e kaluar, informon Report , duke cituar Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH).

Sipas OBSH-së, faktorë të ndryshëm, si ndryshimet klimatike, konfliktet, sëmundjet infektive dhe kequshqyerja, ndikojnë në këto statistika.

Më shumë se 339 milionë njerëz thuhet se janë në rrezik të kequshqyerjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb