Kompozitori i njohur Osman Mula i ftuar në News 24, tha se poeti tanimë i ndjerë Jorgo Papingji, midis të tjerash ishte edhe një edukator i madh i brezave të rinj.

“Jorgo është një personalitet i madh i letërsisë ose poezisë së shkruar në muzikë. Jorg është një pedagog, një edukator i madh. Ai ka pas pasion shumë të madh festivalin e fëmijëve, veçanërisht në festivalin e fëmijëve të Shkodrës ku zgjidheshin këngë shumë të bukura e midis tyre nuk mund të mos kishte këngë që nuk ishin shkruar nga Jorgo”, tha midis të tjerash Mula.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb