Një futbollist anglez thuhet se ishte në zemër të një komploti shantazhi gjatë periudhës së izolimit nga COVID-19.

Lojtari, emri i të cilit nuk është bërë publik, thuhet se ishte kontaktuar nga një eskortë transgjinore disa herë, më pas u bë subjekt i një tentative shantazhi me vlerë 35,000 euro.

Një grua para operacionit u kontaktua nga ylli i Ligës Premier dhe ata gjetën profilin e saj në një faqe interneti përcjellëse.

Sun
Sun

Ai supozohet se i kishte paguar mbi 150 euro për marrëdhënie seksuale në prill të 2021, teksa u takuan në një apartament me qira në qendër të qytetit shumë herë.

Lojtari besonte se takimet e tyre do të mbeteshin private, megjithatë, ajo e regjistroi atë fshehurazi, ruante mesazhe dhe e fotografoi në makinën e tij.

Nuk dihet nëse lojtari është pjesë e përfaqësueses angleze. Sipas “The Sun”, ajo përdori provat për të kërkuar para nga futbollisti dhe i tha atij të paguante 30 mijë euro.

Thuhet se asi i Anglisë shkoi në polici dhe eskorta u arrestua përfundimisht nën dyshimin për shantazh qershorin e kaluar. Ajo u pyet për marrëdhënien dhe hetimi u la në dosje pasi lojtari vendosi të mos jepte një deklaratë.

Raporti thotë se klubi i lojtarit të Ligës Premier është vënë në dijeni të rrethanave. Forma e tij me sa duket kishte rënë në fushë në atë kohë.

Ssssss
Ssssss

Një burim i tha The Sun: “Futbollisti ishte me të vërtetë i shqetësuar se emri i tij do të dilte dhe kjo do të çonte në abuzimin e tij nga fansat”.

“Ai thjesht donte ta varroste atë histori, kështu që pavarësisht përpjekjeve të oficerëve, ai refuzoi të bashkëpunonte, gjë që i la ata të hetonin një komplot shantazhi pa viktimë”, thuhet më tej në reagim.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb