Mediat greke kanë publikuar sot pamjet nga momenti i vrasjes aksidentale të Pëllumb Islamit në Nea Joni, teksa ndodhej në lokalin e lagjes duke parë një ndeshje futbolli.

Pamjet e publikuara nga Mega, tregojnë sesi 39-vjeçari ndodhej në vendin e gabuar, në momentin e gabuar, kur grupi i shqiptarëve hapi zjarr.

Në të njëjtën kohë, në gjendje paniku, pjesa tjetër e klientëve u përpoqën të largoheshin nga vendngjarja.

Për rastin, policia ka arrestuar dy persona, një më 20 mars dhe një tjetër një ditë më parë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: