“News24” ka shkuar këtë paradite në një tjetër pallat të shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Gazetari Osman Stafa raportoi live për “News24” dhe “BalkanWeb” nga një pallat i dëmtuar në Durrës, në të cilin është rrezikuar seriozisht jeta e shumë qytetarëve, për shkak se kanë rënë depozitat e ujit.

Sipas gazetarit, depozitat e ujit ishin vendosur mbi pallat, por nga tërmeti i fuqishëm ato kanë rënë në tokë, duke rrezikuar jetën e banorëve.

Pallati është ndërtuar në vitin 1993 dhe ka pësuar dëmtime të shumta, kati i parë dhe i pesti janë më të dëmtuarit, por edhe dëmet e tjera. E pyetur nga gazetari Stafa, një banore e këtij pallati tregoi tmerrin, duke thënë se i ka shpëtuar Zoti.

“Ka qenë tmerr i paparë, kemi shpëtuar nga depozita e ujit, që desh na ra në tokë. Na ka ruajtur Zoti, nuk kam çfarë flas, nga ajo që kam parë dje. Thyenin qafën duke vrapuar për të dalë jashtë qytetarët”, tha ajo.

(d.ç./BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: