Komisioneri i Lartë i OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Volker Turk ka folur për luftën ruse në Ukrainën. Ai ka theksuar se sulmet e mëtejshme në infrastrukturën e Ukrainës mund të çojnë në një përkeqësim serioz të situatës humanitare, si edhe të shkaktojë zhvendosje të mëtejshme të popullatës.

“Sulmet e ardhshme mund të çojnë në një përkeqësim të mëtejshëm të situatës humanitare si edhe të shkaktojnë më shumë zhvendosje të popullatës”, tha ai gjatë fjalës së mbajtur para Këshillit të OKB.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: