Zgjidhet sot struktura e re e Partisë së Lirisë. Në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar po votohen struktura e re, përfshi këtu Kryesinë, Zëvendëskryetarin, Sekretarin e Përgjithshëm, nënkryetarët, ku garojnë 33 emra, ndërsa do të zgjidhen vetëm 22 prej anëtarëve të Partisë së Lirisë.

Një prej posteve të votuara deri më tani është ai i drejtuesit të Komitetit Kombëtar, që është Edmond Haxhinasto.

Po ashtu pritet që në postin e sekretarit të Përgjithshëm, të rikonfirmohet në detyrë Tedi Blushi.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: