Granit Xhaka dhe Xhedan Shaqiri ishin dy protagonistët e fitores ndaj Serbisë në përballjen e Kampionatit Botëror në Rusi.

Granit Xhaka shënoi në minutën e 52’ duke barazuar rezultatin dhe e festoi me simbolin e shqiponjës.

Por numri 10 i Zvicrës nuk e ka lënë me kaq, në story-n e Instagramit të tij ai i “ka shënuar një tjetër gol” Serbisë.

“Moj Serbi rrjetën ta shpova, se mu m’thojnë Granit Kosova,” shkruan ai dhe duket që ia dedikon origjinës së tij Kosovës.

aaa

(e.f/BalkanWeb )

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: