Partia Demokratike e Sarandës ka urdhëruar KZAZ-në e këtij qyteti të ndërpresë menjëherë procesin zgjedhor.

PD i ka dërguar një shkresë zyrtare KZAZ Nr. 88, Bashkisë së Sarandës, Komisariatit të Policisë, KQZ dhe Misionit të OSBE/ODIHR, duke i sqaruar se procesi zgjedhor është i paligjshëm pas dekretit të Presidentit Ilir Meta për anulimin e 30 qershorit si datë zgjedhjes, ndaj dhe duhet të ndërpritet në të gjithë territorin e Sarandës.

Dok Sarande (1)
Dok Sarande (1)
Dok Sarande (2)
Dok Sarande (2)

(BalkanWEb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb