TIRANE

Pas vendimit në mbledhjen e grupit parlamentar të PD, ku u vendos djegia e mandateve, ka ardhur reagimi i parë nga qeveria.

Përmes një postimi në Twitter, zv.kryeministri Erion Brace thotë se PD digjet tani pasi nuk kanë çfarë i bëjnë reformës në drejtësi.

Pse digjen tani? Sepse nuk i bejne me dot asgjë Reformes ne Drejtesi; As #SPAK e as #BKH, as #GjKUSHTETUESE, as #GjseLarte, te gjitha ne pune shume shpejt! Mekanizmi kushtetues #Cmonton #BllokiminngaKuvendi. Te parëndësishëm shume shpejt!-
Arsye e forte apo jo?!
Vetedjegia buron nga deshperimi i madh!
Arsyeja eshte #ReformaPerpara pa pyetur per bllokimin me tym e flake, hekur e beton, vote e bojkot prej tyre!
– shkruan Braçe.

U76jyn

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb