BRAZIL

Një përleshje masive mes të burgosurve ka bërë që 50 persona të ndërrojnë jetë.

Përleshja mes bandave rivale ka ndodhur në një burg në Para. Një pjesë e burgut u përfshi nga flakët.

Dy oficerë të burgut që janë liruar, pasi ishin marrë peng. Në maj, 40 vetë u vranë në të njëjtën ditë në katër burgje të ndryshme në Manaus në shtetin e Amazonas.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb