VLORË- Në përpjekje për të ndalur vërshimin e Vjosës, efektivë të Forcave të Armatosura nga Shkolla e Trupës në Bunavi dhe të komandës mbeshtetëse nisin ndërhyrjen për forcimimin e argjinaturës së trasesë të hekurudhes Fier-Vlorë.

FA Bunavi per forcimin e argjinatures (2)

Ndërkaq raportohet se rreth 400 efektivë të FA janë aktualisht të angazhuar në terren. Ne total jane evakuuar deri më tani 89 persona.

FA Bunavi per forcimin e argjinatures (8)

Situata vijon të jetë e rënduar në 6 fshatra të rrethit të Vlorës pas reshjeve të dendura që kanë shkaktuar përmbytje.

Në orët e pasdites pritet një përmirësim i situatës dhe tërheqje e ujit. Ka mbi 80 banesa brenda të cilave ka depërtuar uji.

FA Bunavi per forcimin e argjinatures (1)

FA Bunavi per forcimin e argjinatures (7)

FA Bunavi per forcimin e argjinatures (6)

FA Bunavi per forcimin e argjinatures (5)

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb