Një aksident ka ndodhur këtë paradite në hyrje të Mirditës.

Gazetari Elindon Ndreka raporton për “BalkanWeb” se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën, duke plagosur dy persona. Mësohet se të plagosurit po transportohen te Spitali i Traumës.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe po heton shkaqet e aksidentit.

Mirditë/Informacion paraprak

Në afërsi të një karburanti, në Mirditë, automjeti me drejtues shtetasin F.M., është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin P.Gj., ku si pasojë e përplasjes kanë marrë dëmtime dhe janë transportuar në spitalin e Traumës, Tiranë shtetasit P.P., dhe L.P., të cilët ishin pasagjerë në mjetin me drejtues shtetasin P.Gj.

Drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Mirditë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: