109 pasagjerët u zbarkuan në mënyrë të sigurt…

Mëngjesin e kësaj të diele Autoriteti Portual i Rodos është njoftuar se një anije pasagjerësh (E/G) – me flamur të Antigua & Barbuda – është përplasur me molin e portit të Rodos, gjatë procesit të operacionit të ankorimit.

Anija po lundronte nga porti i Marmarisit për në Rodos, me 109 pasagjerë, të cilët zbritën shëndoshë e mirë. Nga goditja ka rezultuar në dëmtime të vogla të anijes mbi vijën ujore, ndërkohë që nuk ka pasur prurje uji dhe nuk është vërejtur ndotje detare.

Autoriteti Qendror Portual i Rodos ka ndaluar lundrimin e anijes deri në riparimin e dëmtimit dhe paraqitjen e certifikatës së vlefshmërisë ajrore nga klasifikuesi që e monitoron atë, ndërsa pasagjerët do të përcillen në destinacionin e tyre nga kompania.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb