Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një vështrimi për gazetën gjermane “Frankfurter Allgemeiner Zeitung” i dërgon një mesazh të nënkoduar presidentit e SHBA-së dhe të dërguarit të tij për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenellin se “marrëveshjet nën presion dhe kërcënime kanë fare pak vlerë, edhe nëse në to i vëmë nënshkrimet”.

Kjo është bërë e ditur nga gazetari i kësaj gazete, Michael Martens, i cili e ka paralajmëruar vështrimin e Kurtit.

Kërcënimet nuk ia vlen letra që i vendosim nënshkrimet tona. ” Edicioni i shtypur i FAZ, nesër – ose në internet për pajtimtarët që prej orës 8:00. ”

STATUSI I MICHAEL MARTENS 

”Kryeministri kosovar Albin Kurti shkroi një version të FAZ që përmbante një kujtesë miqësore për @RichardGrenell dhe shefin e tij: “Marrëveshjet bazuar në presion dhe kërcënime nuk ia vlen letra që ne i vendosim nënshkrimet tona.” Edicioni i shtypur FAZ, nesër – ose në internet për pajtimtarët që nga ora 8 e mëngjesit.”

  • foto galeri

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb