Recete nga znj Eneida
Përbërësit

Për brumin:

400ml ujë të vakët
1 lugë maja
1/2 lugë sheqer
600 gr miell “Ola” për pica
3/4 lugë kripë
50 ml vaj luledielli

Për salcën:

Salcë domatesh
Kripë
Pak sheqer
Piper të zi
Pak vaj ulliri
Borzilok të thatë

Për mbushjen:

Djathë gouda
Mocarella
Proshutë
Kërpudha
Rukola

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb