Zëvendëskryeministri Erjon Braçe iu bën thirrje qytetarëve të mbajnë maskën për t’u mbrojtur nga koronavirusi dhe të mos dëgjojnë politikanët, që thonë se ajo nuk mbron.

Në një mesazh në rrjetet sociale, numri dy i qeverisë reagon ashpër pas deklaratës së kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, se nuk do ta mbajë maskën, duke thënë se pavarësisht se është kështu, ajo është kyçur në vilën e saj.

“E provuar eshte kjo; do shihni gjithnje e me shpesh si zhduken per dy jave, fiks dy jave, do i degjoni po aq shpesh se si do thone se hoqen dhembin, veshin apo bajamet duke ju genjyer sy me sy; Nderkohe qe ju thone kete, kycen ne vilat e tyre; Nderkohe qe ju thone “maska nuk u mbron”, kycen edhe me shume ne po ato vila!”, shkruan mes të tjerash Braçe.

Mesazhi i plotë:

MBAJEMASKEN KUDO JASHTE SHTEPISE! IDIOTET POLITIKE TE PADOBISHEM, MASKA PO! Ky eshte normaliteti i ri i diktuar nga semundja; keshtu do jetojme! Virusi #Covid19 u provua se perhapet lehtesisht nga njeriu tek i ngjashmi; E DI SI? MU ASHTU SI BUDALLALLEKU PERHAPET NDER POLITIKANE!
Mos i degjo ata! Degjo mjekun tend, mjekun e familjes, jo politikanin qe ka guximin e budallait te bej edhe mjekun apo mjekun qe kurre nuk beri zanatin por politikanin.

Sic keto 7 muaj e deshmuan, virusi nuk perzgjedh-as ne gjini, moshe, origjine, gjuhe, as ne mal e as ne fushe, as prej pasurise, plackes; Por nje dallim e ka bere qarte: Ate mes te pergjegjshmit dhe te papergjegjshmit; Nuk eshte si dallimi mes trimit, heroit dhe frikacakut, tradhetarit!

NUK KA TRIMA NE KETO 7 MUAJ DHE HERONJTE NUK JANE IDIOTET-POLITIKANE E ANALISTET RRETH TYRE QE MOHOJNE VIRUSIN, REFUZOJNE MASAT MBROJTESE NDAJ TIJ, PERHAPIN ME DHUNE STANDARDIN IDIOT TE TYRE;

E provuar eshte kjo; do shihni gjithnje e me shpesh si zhduken per dy jave, fiks dy jave, do i degjoni po aq shpesh se si do thone se hoqen dhembin, veshin apo bajamet duke ju genjyer sy me sy; Nderkohe qe ju thone kete, kycen ne vilat e tyre; Nderkohe qe ju thone “maska nuk u mbron”, kycen edhe me shume ne po ato vila!

MASKA TE MBRON QE CKE ME TE! Eshte nje mase plotesuese bashke me distancimin fizik e higjenen e shtuar. Nuk u mbron tamponi-sic u thote urrejtesi qe mendon se sa me shume nga ju te humbni jeten, aq me shpejt vjen ai ne pushtet; Maska nuk eshte sfide ndaj Qeverise, por ndaj jetes suaj! JU MBRON MASKA, DISTANCIMI FIZIK DHE HIGJENA!

Ai dhe Ajo duan pushtetin, ju duhet te doni veten, familjen, shoqerine! NUK JANE AI APO AJO HERONJTE TUAJ, ATA JANE GENJESHTARET TUAJ! Heroi yt eshte mjeku, infermieri; Mjeku i familjes, infermieri bashke me te, farmacisti, cilido prej familjareve qe do te sherbeje; RREZIKOJNE JETEN ATA PER TY!

Heroi yt eshte mjeku e infermieri ne #INFEKTIV apo #SANATORIUM! Por deri atje e ke ti ne dore; MOS E BEJ VETEN PER MJEKUN! Mbro veten, familjen, fqinjet, patjeter edhe MJEKUN! Jeta eshte e shtrenjte; 434 shqiptare, sot nuk jane me per shkak te semundjes, i shtrenjte secili prej tyre! Lutuni per ta!

Brace
Brace

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb