Katarzyna Jakubowska nga Polonia ka shënuar rekord të ri botëror duke qëndruar në një kuti të mbushur me akull për 3 orë 6 minuta e 45 sekonda.

48 vjeçarja ka vendosur zyrtarisht rekord të ri botëror për kontaktin më të gjatë të trupit (të femrës) me akull.

Koha e saj ishte më pak se rekordi i cili u vendos nga bashkëkombësi i saj Krzysztof Gajewski për 3 orë 11 minuta e 27 sekonda.

“Unë besoj se ne kemi forcë të madhe si gra”, tha Jakubowska për Guiness World Record.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: