GREQI

Policia greke ka zbuluar një laborator të përpunimit të kokainës e heroinës në Patra. Operacioni në një banesë në Rio dhe në zonë pyjore në Panagopula.

 

Gjatë operacionit është arrestuar edhe një shtetas shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Autoritetet kanë sekuestruar 5 kg heroinë dhe 1 kg kokainë.

Nga sasia e sekuestruar, nëse do të hidhej në treg, shqiptari do të fitonte rreth 168 mijë euro, ndërkohë operacioni është duke vijuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb