Presidenti i SHBA, Joe Biden ka humbur pastorin e tij gjerman, Champ i cili jetoi për 13 vite me të.

Biden thotë se sot familja e tij humbi shokun e dashur, Champ për të cilin do e marrë malli.

Ai rrëfen se pavarësisht se në muajt e fundit pastori u dobësua, ai tundte bishtin kur e shihte dhe donte të ishte me familjen kudo ata ishin.

Në fakt, Champ nuk është qeni i vetëm që jetonte në Shtëpinë e Bardhë pasi aty ka dhe një pastor tjetër.

Qeni ka pasur fatin të jetonte dy herë në Shtëpinë e Bardhë, njëherë kur Biden ishte zv.president dhe tani si Presidenti  i SHBA.

 

“Familja jonë humbi shokun tonë të dashur Champ sot. Do të më marrë malli për të.

Në momentet tona më të gëzueshme dhe në ditët tona më të pikëlluara, ai ishte atje me ne, i ndjeshëm ndaj çdo ndjenje dhe emocioni tonë të pashprehur. Ne e duam djalin tonë të ëmbël, të mirë dhe do ta humbasim atë gjithmonë.

Edhe kur forca e Champ u dobësua në muajt e tij të fundit, kur hynim në një dhomë, ai menjëherë tërhiqej lart, bishti i tij tundte gjithmonë dhe na bënte një gërvishtje të veshit ose një fërkim barku. Kudo që të ishim, ai donte të ishte , gjithçka ishte menjëherë më mirë kur ai ishte pranë nesh, “thanë Joe dhe Jill Biden.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb