Interi mbërriti mbrëmë në Riad dhe po përgatitet për ndeshjen e parë të Superkupës kundër Lazios, në këtë format të ri Italinë. Sot pasdite, seanca e parë stërvitore në vapë në Arabi. Kështu, ndërsa Inzaghi synon të marrë dy ditët e ardhshme të punës për të vendosur se kush do të fillojë nga minuta e parë të premten në mbrëmje kundër bardhekaltërve.

Klubi dhe presidenti Zhang nga Kina po shtyjnë me premio, vetëm për të rritur vlerën e një titulli sportiv që Interi kërkon të marrë për të tretin vit radhazi. Një farë rotacioni është në rendin e gjërave, për të matur përpjekjet dhe përgjegjësinë.

Ekziston edhe fronti “monetar” për të joshur grupin. Në lojë janë 8 milionë euro, ky është çmimi për skuadrën që fiton Superkupën në Riad. Presidenti Steven Zhang ka vendosur në rast se e fiton, të ndajë pak më shumë se një të pestën e saj për ekipin: rreth 1.5 milionë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb