Banorët janë ngritur sërish në protestë në zonën e Kodrës së Priftit në Tiranë duke kërkuar që projekti i Unazës së Madhe të mos prekë banesat e tyre.

Banorët shprehen për mediat se ky projekt shemb padrejtësisht banesat e tyre, teksa ata kërkojnë rikthimin e projektit të “Adil Çarçanit”.

Banorët e kësaj zone janë ngritur edhe më herë në protestë, duke i bërë thirrje qeverisë që të reagojë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb