Arbëreshët vijnë në një libër të botuesit Fatmri Toçi i cili është marrë me vendbanimet dhe kulturën e tyre në ditët tona. Autori dhe të pranishmit u ndalën në detaje të botimit.

Fatmir Toçi ka botuar librin “Arbëreshët, shqiptarët e Italisë” ku merret me vendbanimet, historinë, kulturën, ritet dhe objektet e kultit.

Studiues të ndryshëm nga Shqipëria, Kosova e Italia dhanë vlerësimet e tyre për botimin.
Libri është botim i dytë i pasuruar që Toçi sjell për arbëreshët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb