Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për protestën e pedagogeve. Meta pohoi se kërkesat për rritjen e pagave tërësisht legjitime dhe plotësisht të realizueshme.

“Solidaritet të plotë me protestën e pedagogëve dhe profesorëve të Shqipërisë. Kërkesat e tyre për rritjen e pagave janë tërësisht legjitime dhe plotësisht të realizueshme”, shkruan Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: