SHBA

Nuk ndalen protestat për vdekjen e George Floyd në SHBA teksa kanë vijuar për të 8-tën ditë radhazi edhe pse me më pak dhunë se ato të së martës.

200 protestues u arrestuan vetëm gjatë natës në Nju Jork. Protestat janë përhapur jo vetëm në qytetet amerikane por dhe në Paris e Sidnei.

Protesta ka edhe para Shtëpisë së Bardhë aty ku ditën e djeshme Presidenti Trump u detyrua të futej në një tunel emergjence. Shtëpia e Bardhë tashmë është blinduar nga trupat e Gardës Kombëtare dhe kush afrohet përballet me gaz lotsjellës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb