Anthony Beuve, portieri i Avranchez, jo vetëm që imiton Ivan Provedel e Lazio-s, golin e tij kundër Atletico Madrid, por e dërgon në një tjetër nivel. Në sfidën kundër GOAL FC, e vlefshme për kategorinë e tretë franceze, Beuye vuri në jetë një histori për t’u rrëfyer për një kohë të gjatë. Në minutën e 90-të, portieri priti një penallti, në një kohë kur rezultati ishte 0-1 në favor të miqve.

Beuye nuk u mjafton me kaq, por në aksionin pasues, gjatë zhvillimeve të një goditje dënimi, me kokë realizoi një gol shumë të bukur duke i dhuruar ekipit të tij një pikë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: