Protesta e fundit e punëtorëve kinezë në minierën “Çukaru Peki” në qytetin Bor të Serbisë lindore nxori në pah çështjen e kushteve të banimit të tyre. Katër punëtorë në këtë minierë, që folën në kushte anonimiteti, dëshmuan për Radio Evropa e Lirë kushtet e rënda jetësore dhe të punës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb