Një grua është kafshuar nga një qen rruge, ndërkohë që ka përfunduar në gjendje kritike në spital në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Palorto në Gjirokastër.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për BalkanWeb se bëhet fjalë për 47-vjeçaren Vali.D. Gruaja u sulmua nga qeni në të dyja duart, ndërsa nga kafshimet i janë dëmtuar kapilaret e venave të gjakut në të dy gjymtyrët.

Gjendja shëndetësore e gruas vlerësohet si kritike ndaj dhe është nisur me urgjence me autoambulance drejt Infektivit në Tiranë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb