Qipro është vendosur në alarm pasi një sasi nafte e derdhur nga Siria rrezikon katastrofë mjedisore në bregdetin e saj.

Media shtetërore siriane njoftoi se disa ditë më parë një aksident ndodhi në termocentralin në bregdet dhe nga rafineria pati një derdhje nafte.

  • foto galeri

Pikërisht kjo sasi nafte u përhap në Mesdhe dhe rrezikon kryesisht veriun e Qipros. Qeveria aty po merr masat për të parandalura ndotjen duke i kërkuar ndihmë edhe Turqisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: