Kryetarja e grupit parlamentar të opozitës së re në Kuvend, Rudina Hajdari, ka komentuar përplasjet e fundit mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta për datën e zgjedhjeve vendore.


Deputetja Hajdari shkruan në “Facebook” se pozicionet ekstreme të Metës dhe Ramës nuk janë gjë tjetër, veçse një sfidë personale. Sipas saj, asgjë nuk bëhet për interes të Shqipërisë.


“Çdo hap drejt acarimit të gjendjes dhe ekstremizimit të pozicioneve Meta-Rama nuk është asgjë tjetër veç se një sfidë personale dhe jo një qëndrim pro interesit të Shqipërisë”, shkruan Hajdari.


Hajdariii
Hajdariii

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb