Kryeministri Edi Rama publikon fotot e shtëpisë së rikonstruktuar të shkrimtarit të madh, Gjergj Fishta, teksa shprehet se deri dje ishte copë-copë, ndërsa sot është e re.

Mes të tjerash, Rama thekson se ashtu si kjo shtëpi, është edhe dallimi mes Shqipërisë që kishim dje, Shqipërisë që kemi sot, e Shqipërisë që duam dhe do të kemi nesër.

“Ja kështu si dallimi mes shtëpisë së At Gjergj Fishtës deri dje, copë-copë dhe sot, e rimëkëmbur, po në nevojë për t’u sistemuar me orenditë e brendshme, është edhe dallimi në çdo fushë mes Shqipërisë që kishim dje, Shqipërisë që kemi sot, e Shqipërisë që duam dhe do të kemi nesër”, shkruan Rama.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb