Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka pasur ditën e sotme një komunikim të drejtpërdrejtë përmes seksionit të komenteve në një nga postimet e tij më një qytetar sa i përket temës së referendumit.

Teksa tha se rilindja ka uzurpuar të gjitha pushtetet Meta deklaroi se ai dhe Partia e Lirisë do të angazhohen në institucionalizimin e referendumit në Shqipëri, të cilin qytetari në komente e cilësoi si “oksigjeni i demokracisë”.

Sipas Metës referendumi është e vetmja mënyrë për qytetarët që të shprehin sovranitetin e tyre në mënyrë demokratike.

C451a5ba 0fd0 4865 Afa5 30703af2f4e1
C451a5ba 0fd0 4865 Afa5 30703af2f4e1

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: