Asnjë lëvizje për kombëtaren e Shqipërisë në renditjen e FIFA-s. Skuadra kuqezi mban vendin e 66-të në përditësimin e klasifikimit të përgjithshëm botëror për muajin shkurt. Me këtë pozicion, ishte mbyllur edhe viti 2020.

Renditja Shqiperia
Renditja Shqiperia

Për shkak të mungesës së ndeshjeve zyrtare në muajt e fundit, edhe kombëtarja e Kosovës ruan vendin e 117-të në renditjen e FIFA-s.

  • foto galeri
  • foto galeri

Asnjë ndryshim edhe në krye të klasifikimit, ku vendin e parë vazhdon ta mbajë Belgjika, e ndjekur nga kampionët e botës të Francës dhe Brazili në vendin e tretë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb