Artisti afrikano-shqiptar Cliqme ka sjellë për festat e nëntorit një projekt muzikor dedikuar shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës. Kënga që titullohet “Pavarësia”, është sjellë nga reperi në gjuhën shqipe.
Kënga është prezantuar për herë të parë në një komunitet shqiptar jashtë vendit nga vetë reperi i njohur.

“Unë jam Cliqme. Sot jam këtu me ju, me flamurin e Shqipërisë. Qëndroni tolerantë, gjakun e kuq të gjithë jemi të njëjtë. I kam dy tre fjalë për ju, për një popull në një shtet të pavarur. Edhe ju keni përjetuar të lini vendlindjen për të shkuar në një vend të huaj. Kjo këngë nuk do kishte kuptim pa i përmendur heronjtë dhe legjendat”, thotë Cliqme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb