Lumi Ishëm dhe kanali i Budullës kanë dalë nga shtrati gjatë natës duke përmbytur fshatin. Jan rreth 50 banesa të rrethuara nga uji por fatmirësisht uji akoma nuk ka hyrë në banesa.

Problem i madh eshte prurja e madhe e lumit dhe e kanalit të Budullës niveli i të cilëve po rritet ndjeshëm cdo sekond.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb