Kanë dalë rezultatet e analizave të ujit pas helmimit të rreth 180 personave në Kukës.

Sipas rezultateve të analizave uji nuk përmbajtje bakterologjike.

Në reagimin e saj ISHP ka bërë me dije se uji është i pastër.

Ngjarja ndodhi në fshatin Shtiqen, ku qytetarët pasi shfaqën shenja të helmimit u paraqitën në urgjencën e spitalit për të marrë shërbim mjekësor.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: