Antonio Rudiger ka folur për “Skyu Deutchland” për plagën më të rëndë sportive, racizmin në stadiume, por edhe nëpër klube. Mbrojtësi ka qenë edhe njëherë në shenjestrën e tifozëve të Totenhemit në derbin e fundit londinez. Madje dhe një derbi më parë, kur gjyqtari ndërpreu takimin për disa minuta.

“është trishtë, kush bën kore të tilla është një gjynhaqar, shenjë se ka probleme serioze. Por në fund të ditës jam i vetmi që më duhet të kapërdij atë që ndodh. Për mua racizmi ka fituar”, tha ai, duke pasur parasysh faktin se nuk u mor asnjë masë për diskriminuesit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb