TIRANE– Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dhënë sot dorëheqjen nga mandati i deputetit dhe njoftoi se mund të hetohej si një qytetar i thjeshtë pa pasur nevojë për imunitetin e deputetit.


“Unë sot ju them se nuk jam palaço si ata që kanë qeverisur për 25 vite dhe sot bëjnë moral. Unë s’kam nevojë për imunitet për tu përballur me drejtësinë. Nga sot nuk jam më deputet”-tha ish-ministri.


Por duket se jo të gjithë e kanë pasur mendjen tek mandati i Saimir Tahirit apo te ligjet e miratura në Kuvend. Deputetja e LSI, Nora Malaj ka shpërndarë çokollata tek të gjithë kolegët e saj, brenda dhe jashtë parlamentit pasi festonte ditëlindjen e bashkëshortit.


Fotot pikante janë shpërndarë nga fotografi Agim Rama.
-640-0-5aeb1c6a85394

-640-0-5aeb1c6b7a958
-640-0-5aeb1c675db1a
Tahiri
(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: