Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka marrë pjesë në Sesionin e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB.

Xhaçka thotë se është krenare për përkushtimin e Shqipërisë ndaj multilateralizmit dhe zgjidhjes paqësore të konflikteve.

Në Asmblenë e OKB fjalim mbajti edhe Presidenti Joe Biden teksa Xhaçka thekson se vendet partnere duhet të bashkëpunojnë për të çuar më tej kauzën e paqes në botë.

 

STATUSI NGA OLTA XHAÇKA

Në ditën ndërkombëtare të paqes , nisën në Nju Jork takimet e nivelit të lartë të Sesionit të 76 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së 🇺🇳.

Krenare për përkushtimin e Shqipërisë ndaj multilateralizmit dhe zgjidhjes paqësore të konflikteve. Mirëpresim bashkëpunimin me të gjithë vendet partnere për të çuar më tej kauzën e paqes në botë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb