Sharon Stone kohët e fundit foli për anashkalimin që i bëri Hollivudi pasi ajo pësoi një goditje në tru në vitin 2001.

Gjatë ngjarjes “Raising Our Voices” të THR, aktorja 65-vjeçare tregoi se si ajo ‘ra’ nga industria e argëtimit pas fatkeqësisë së saj shëndetësore.

Duke folur për audiencën, Stone diskutoi se si goditja e saj e la atë të harruar kryesisht në vend.

“Unë u përballa gjithashtu me një çështje diversiteti. Në vitin 2001, pata një goditje në tru dhe shanset e mia për të mbijetuar ishin vetëm 1%. Kam përjetuar një hemorragji në tru prej nëntë ditësh”, tha fillimisht aktorja.

Më pas ajo zbuloi se kaloi shtatë vjet duke u rikuperuar nga goditja në tru dhe që atëherë nuk ka qenë në gjendje të sigurojë punë për aktrim.

“Kur ndodhi për herë të parë, zgjodha të mos e ndaja lajmin sepse e dija se çdo pengesë personale mund të rrezikonte karrierën. Fatkeqësisht, diçka nuk shkoi keq për mua dhe si rezultat kam qenë mënjanë për dy dekadat e fundit. Kishte një kohë në jetën time kur isha një yll shumë i suksesshëm i filmit”, shtoi ajo.

“Diversiteti mund të përfshijë më shumë se një aspekt. Nëse je dikush që përfaqëson diversitetin, duhet të pretendosh vendin tënd në këtë industri”, tha aktorja e njohur duke mbyllur fjalën e saj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb