Akuza për krim janë ngritur ndaj një 15-vjeçareje gjimnaziste në Michigan, pasi ajo u arrestua teksa goditi me një karrige metalike në kokën një mësuese.

Në videon që kapi incidentin e paimagjinueshëm në Southwestern Classical Academy, e mitura mund të shihet fillimisht duke i bërtitur një studenti tjetër përpara se më në fund të merrte karrigen dhe ta hidhte në kokën e mësueses, e cila po përpiqej të qetësonte nxënësit.

Shikoni videon:

Pas goditjes, profesoresha mbeti e palëvizur për disa sekonda para se më në fund të dërgohej në spital ku u trajtua për lëndime në kokë.

Sipas ABC 12, studentja akuzohet se ka hedhur karrigen dhe ka plagosur mësuesen. Përveç studentes që hodhi karrigen, është arrestuar edhe vajza tjetër me të cilën është përleshur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb