Koronavirusi vijon me rritjen e bilancit të saj në 1350 viktima teksa në Japoni është shënuar viktima e parë.
Një grua rreth 80- vjecce ka vdekur nga koronavirusi sipas ministrit japonez të shëndetit dhe se ajo nuk ishte në bordin e anijes ‘Diamond Princess’, e cila mbart 218 persona me koronavirus.

Ndërkohë më shumë se 60 mijë persona janë prekur nga virusi por duket se vetëm në Azi gjendja sa vjen e përkeqësohet.
Spanja pasi mbajti në karantinë 21 persona të evakuuar nga ëuhani, sot i liroi pasi nuk konstatoi se ishin të prekur me koronavirus.

Por zëdhënësi i OBSH tha se ende nuk dihet kur do të përfundojë kjo situatë pasi koronavirusi mund të ikë në shumë mënyrë.
(Balkanëeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb