Fatjon Leka, Eduard Cangu dhe Arbis Shima do të qëndrojnë në burg deri në fund të hetimeve për ngjarjen shokuese në Fushë-Krujë ku akuzohen se kanë abuzuar seksualisht, droguar dhe shfrytëzuar si prostitutë një 17-vjeçare. Gjykata ka vendosur “burg pa afat” për të tre në seancën për caktimin e masave të sigurisë. Ndërkohë për Leonard Stafën është vendosur “arrest shtëpie”.

Katër të rinjtë u arrestuan të dielën pas një hetimi disamujor, ndërsa u shpallën në kërkim edhe 2 persona të tjerë të implikuar në ngjarjen e rëndë, Alket Brata dhe Ameld Merlika, ky i fundit u arrestua sot në Sarandë.

Policia ka marrë në mbrojtje familjen e 17-vjeçares nga Fushë Kruja, e cila ishte droguar dhe abuzuar seksualisht për muaj me radhë nga një grup djemsh, që merreshin dhe me kultivimin e kanabisit.

Ngjarja u zbulua pak ditë më parë, pas një hetimi disamujor, ku u arrestuan katër të rinj dhe u shpallën në kërkim dy të tjerë.

Një ditë pas ngjarjes, njëri prej të shpallurve në kërkim kishte vënë një sasi tritoli në oborrin e banesës së adoleshentes, që fatmirësisht nuk kishte shpërthyer.

Ndërkohë, në një rrëfim ekskluziv për “BalkanËeb”, dhënë gazetares Dorjana Bezat, e reja tregoi gjithë ngjarjen rrëqethëse, duke thënë se ishte droguar me kokainë që kur ishte 16 vjeçe dhe që prej asaj kohe ishte abuzuar seksualisht dhe shfrytëzuar si prostitutë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb