Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar për vendimin e Kolegjit Zgjedhor, që la në fuqi 30 qershorin si datë të zgjedhjeve vendore.

Në një mesazh në “twitter”, kryebashkiaku Veliaj se zgjedhjet do të zhvillohen më 30 qershor, pasi sipas tij, Kolegji Zgjedhor rrëzoi Ilir Metën. Mes të tjerash, ai shton se fitoi Shqipëria, ndërsa humbi paria.

“U krye! Fitoi Shqipëria, humbi paria. Shihemi të dielën! Kolegji Zgjedhor rrëzon Metën, zgjedhjet më 30 qershor”, shkruan Veliaj.

Veliaj
Veliaj

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb