Recete nga znj Eneida

Për kotoletat:

3-4 fileto pule
2 vezë
Erëza për mish pule
Kripë
1 gotë miell
1 gotë galetë

Për salcën:

4-5 kërpudha
1 qepë të prerë në kubikë
1 spec të kuq
300 ml pana
1 lugë të vogël niseshte
1 filxhan kafeje ujë
1 lugë gjalpë
Vaj luledielli për skuqje
Vaj ulliri për salcën
Kripë
Piper të zi/ Piper të kuq

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: