Hidhet edhe shorti i Conference League, ku nuk mungojnë edhe këtu skuadra me emër, si Ajax, Aston Villa, Frankfurt, Fiorentina apo Fenerbahce, që janë edhe favoritët kryesorë për të triumfuar në këtë kompeticion.

Në raundin me eliminim direkt në 1/16 fillimisht janë shortuar ekipet te renditura të dytat në grupe me ato që vinin si vende të treta nga Europa League.

Shorti rezervoi edhe këtu përballje të forta. Ekipet që do të kualifikohen nga ky raund, do të shortohen në raundin pasardhës me ato që zunë vendin e parë në grupet e Conference League. Legia e Ernest Muçit do të përballet me …Ja të gjitha çiftet:

Conf
Conf

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb